Hogwarts Akademik Okulu

Hogwarts Sanal Alemde!

AnasayfaPortalKayıt OlGiriş yap
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Duyurular

Sitemizle ilgili duyuruları buradan yapacağız

En son konular
» Isabella Katherine Dragon
Salı Mayıs 29, 2012 11:14 am tarafından Isabella Katherine Dragon

» Öğrenci Alımları
Paz Ocak 09, 2011 2:02 am tarafından riddle

» # Alımlar #
Cuma Ara. 17, 2010 11:39 pm tarafından onur123

» ~~ Alımlar ~~
Cuma Ara. 17, 2010 11:38 pm tarafından onur123

» Derse Alımlar
Cuma Ara. 17, 2010 5:32 pm tarafından onur123

» Ders Alımları
Cuma Ara. 17, 2010 5:31 pm tarafından onur123

» Derse Başvur
Cuma Ara. 17, 2010 5:29 pm tarafından onur123

» Derse Alımlar
Cuma Ara. 17, 2010 5:26 pm tarafından onur123

» - Alımlar -
Cuma Ara. 17, 2010 5:25 pm tarafından onur123

Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 61 kişi Perş. Mart 03, 2011 9:48 pm tarihinde online oldu.

Paylaş | 

Doutzen Sarah Carter

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Doutzen Sarah Carter
Madam Puddifoot'un Çay Dükkanı'nın Sahibi
Madam Puddifoot'un Çay Dükkanı'nın Sahibi

Referans (Kim Tavsiye Etti) : John Taighzér - MertCan
Rp Sevgilin : Henüz yok...
Savaş Tarafın : ¤ Ölüm Yiyen ¤
Asan: : deneme

Karakter Özellikleri
Özel Yetenek: Veela

MesajKonu: Doutzen Sarah Carter   Çarş. Haz. 25, 2008 11:07 am

Bir ders için yaptığım rp. Bunu koymak istiyorum...

Birden bire büyük bir gürültüyle uyandı. Sıkıntıyla gözlerini araladı. Hali gerçekten gülünçtü. Dağılmış saçları, değişik giysileriyle salaşlıktan kurtulma çabası, imkansız gözüküyordu. Kafasını rahatsız yatağından kaldırmaya çalıştı. Profesörlerin yatakhanesi ona göre hep böyleydi zaten. Rahatsız yataklar, pis yerler... Hademenin ne iş yaptığını merak eder olmuştu. Fakat kalktığında dikkatini ilk çekenler bu değil, açık pencereden sızan bir miktar su ve rüzgar olmuştu. Nedeni ise çok açıktı; yağmur yağıyordu. Kim böyle bir havada camı açık bırakmak isteyebilirdi ki?.. Gözlerini devirerek, vücudunu sere serpe uzattığı yataktan kaldırdı. Kırık, eski bir aynanın önüne geçip bir süre kendisine baktı. Fakat bu işi yaparken tüm gücüyle esen rüzgar, kısa sürede dikkatini yerine getirmişti. Ses çıkarmamaya çalışarak, yavaşça pencereye yürüdü. Elini dokundurdu, camı bir hamlede kapatmıştı. Birden gözü cama ilişti. Yağan yağmurun ardından ağaçların canlılığı, şafağın sökmesi, etrafa garip bir hava veriyordu. Huzur demek buydu işte...

Kafasını hızlıca çevirdi saatine. Şafağın sökmesi, oun için saatin erken olduğunu göstermezdi. Kendini bir an önce ofisinde hissetmesi, ona mutlaka iyi gelecekti. Büyük bir gıcırtıyla, sinirini bozan dolabı araladı. Temiz tutmasına rağmen yine pislenmişti. Elini askıya uzatıp, tozlanmış cüppelerinden birini aldı. Siyah rankte olması gerçekten hiç iç açıcı değildi. Mecburen bunu giyecek olmasına umutsuca dudak büktü sadece. Eliyle cüppeyi üzerine doğrulttu. Daha sonra da hızlı hızlı giyinmeye başladı. Bayağı sıcak tutan bir kıyafetti bu. Belki de onun yerine iksir profesörüne verilmeliydi. Kafasını saçma düşüncelerden temizlercesine salladı. Kendine geldiğinde, yüzünde memnuniyetlik ifadesi vardı. Normalde bayağı kaba duran bir kıyafetin, onun üzerinde güzel durmasından hoşnut olmadığı söylenemezdi. Zaten tozlu olan cüppesini daha çok kirletmeden, aynalı bir masanın karşısına oturdu. Zümrütle süslenmiş eski bir tarağı eline aldı. Uzun uzun incelerken, kendi anılarını aklına getirip, yer yer mutlu olup, yer yer üzülüyordu. Dalgınlığı bir kenara bırakıp, tarağı saçlarına sürttü. İpeksi dokunuşları, saçlarını eşsizleştiriyordu adeta. Bunun yanında pencereden sızan güneş ışığı saçlarını iyice aydınlatıyordu. Tarağı yavaşça bir kenara bıraktı. Saçlarını salık bırakmıştı. Cüppesini yerlere sürte sürte odadan çıktı. Kapının çarpılmasından oluşan ses ise, hala odada yankılanmaya devam ediyordu.

Saçlarını salllaya sallaya koridorlara çıktı. Saatten dolayı olacak ki; tek tük öğrenci vardı. Koridorlar hiç olmadığı kadar sessizdi şimdi. Topuklu ayakkabıları, bu sessizliği gideren tek şeydi. Sessizlik iyi bir şey değildi onun için. En sessiz şeylerin arkasında hep kötü bir şey saklanırdı muhtemelen. Bu tür düşünceler kafasından bir hapşurmayla silinmişti. Tekrar ve tekrar hapşurdu. Sulanmış gözlerini zar zor açabilmişti. Etrafına bakındı. Toz büsbütün yukarıı kalkmıştı, belki de Reese'i zehirleyebilecek bir şekilde. Cüppesinin bir kenarına iliştirdiği asasını hızlıca çıkardı. Burnunu eliyle kapatırken, zar zor duyulan bir sesle, bir kaç kelime mırıldandı.

" Ahh... Lanet olsun! Aklapakla! "

Toz bulutunun yok olmasıyla kendini iyi hissediyordu gittikçe. Hapşurma krizinin geçmesi bir yana, elini burnundan çekebilmiş ve rahat bir nefes alabilmişti. Bu süre zarfında, etrafına doluşan öğrencilerine şöyle bir baktı. Ekşimiş yüz ifadesi, insanın ondan korkmasını çok kolay sağlayabilirdi. Umursamaz davranmanın tam sırasıydı. Bir kaç kişinin arasından sıyrılıp, Biçim Değiştirme Dersliği'ne doğru yol aldı. Bir kaç kat sonunda, loş bir koridora girmişti. Dönem arasında burası öyle değişmişti ki... Aynı olan şeyler ise daha çok dikkatini çekiyordu artık. Sırıtarak kapıya baktı. Yeni dersler onu yoracaktı belki de. Fakat; buna hiç olmadığı şekilde hazırdı. Garip garip bakınarak dersliğin kapısını araladı.

Tüm gücüyle esen rüzgar, açık pencereden adeta kendine sırıtıyordu. Perdeler açıkken, içerinin ne kadar soğuk olduğu yavaş yavaş anlıyordu. Bu durumda bir kaç çocuğu fark edememişti. Kollarını çapraz bir biçimde ovuştururken, bir kaç saniye içinde de camı kapattı. Tek dileğiyse güneşin bir an önce yüzünü göstermesiydi. Bu sırada gözleri kocaman oluyordu yavaş yavaş. Yalandan bir gülümsemeyle sıralara doğru döndü. Teker teker çocukları süzerken bir kaç dakika geçivermişti bile. Sesini düzeltmeye çalışırken yutkundu.

" Evet... Merhaba hepinize. Derse biraz geç başladık, üzgünüm. Bu dersimiz tartışma ve tanışma dersi olacak. Ahh... Özür dilerim... Ben Reese Garcia. Bana Miss Garcia ve ya Profesör Garcia şeklinde hitap edebilirsiniz. Bu ikinci yılım olacak... Pekala... Şimdi siz kendinizi tanıtın. "

*** (Out: Kendinizi tanıtan kısa bir konuşma yapacaksınız)

Hafifçe öksürmeye başladı. Herkes teker teker kendini tanıtırken, o çoktan ayakta kalmanın yorgunluğu ile kendini sandalyesine atmıştı. Ciddi bir tavır takınmaya çalışıyor ama; bunun pek yararı olmadığını da seziyordu bir yanda. Gözlerini cama çevirdi. Rüzgarın vahşiliği başka bir yere gitmişti sanki. Ağaçları savumuş ve gitmişti. Bunun dışında, sabahtan kalan yağmur kokusu, kapalı pencereden dahi sızıyordu. Elini yanağına iyice yaslamış, öğrencilerin adını ezberinde tutmaya çabalıyordu. Son öğrenciye geldiğinde ise memnuniyetle gülümsemek bir yana, uykulu gözlerini yavaş yavaş açmaya başlamıştı. Kimse görmeden gerindi. Derin bir nefes aldı, öksürdü.

" Hepinizi çok iyi tanıdım, bana kendinizi tanıttığınız için teşekkür ederim. Tabii, bu dersi sadece tanışmayla bitirmeyeceğim. Şimdi bana Biçim Değiştirme hakkında bildiklerinizi söylerseniz çok sevineceğim. "

*** (Out: Herkes söylemek zorunda değil. Ama söylemek isteyen ayrı bir şekilde belirtsin.)

Aslında konuşma izni alan bir kaç kişiden sonra, şaşırdığı söylenebilirdi. Hepsini tekrar tekrar süzdü. Hepsini başıyla onayladı. Zeki olduğu belli olan bir kaç çocuktan biriydiler onun için. Hatta binaları bile önemli değildi. Gizlice sırıttı. Bir kaç dakika boş geçeceğe benziyordu, öyle de oldu. Saate bir daha, bir daha baktı. Sonunda son saniyelere gelindiğinde, dudaklarını bir kaç dil darbesiyle ıslatıp, hızlıca ayağa kalktı.

" Hepinizin performansı çok iyiydi. Bundan sonra sürekli derslere katılmanızı rica ediyorum. Bugünlük dersimiz bu kadar. İlk günden ödev ağır olur biliyorum ama, sizi sıkacağını düşünmediğim bir ödev vereceğim. Biçim Değiştirme hakkındaki bilgilerinizi, kendi yorumlarınızla da birleştirerek, bir kaç cümlelik bir yazı yazmanızı istiyorum. 5 ve ya 6 cümlelik. Daha fazlası da olabilir, bu size kalmış tabii.. Her neyse, gitme vakti! "

Bir kaç dakika boyunca, öğrencilerin teker teker çıkmasını bekledi. Herkes çıktığında, içi rahattı. 1. sınıflara ilk dersini sonunda verebilmişti. Kollarını kavuşturarak, kapıya yürüdü. Son bir kez daha sınıfına bakıp, kapıyı araladı...
Kullanıcı profilini gör
Angel Laila Cartier
Hogwarts Müdüresi-KSKS Profesörü-Slytherin Bina Sorumlusu
Hogwarts Müdüresi-KSKS Profesörü-Slytherin Bina Sorumlusu

Referans (Kim Tavsiye Etti) : Hogwarts...
Rp Sevgilin : Kont'u bekliyorum!
Savaş Tarafın : Ölüm Yiyen
Asan: : ?

MesajKonu: Geri: Doutzen Sarah Carter   Paz Haz. 29, 2008 10:06 am

1. Betimlemelerin çok güzel. Çok akıcı rp yapıyorsun.
2. Renk uyumunda gayet iyi.
3. Hem anlatımı hemde konuşmayı orantılı kullanıyorsun.

Derse gerek görmüyorum. Buraya rp yazmaya devam edebilirsin.

Kullanıcı profilini gör

Doutzen Sarah Carter
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası